Renovació del Consell Pastoral Diocesà d’Urgell

L’Arquebisbe Joan Enric Vives amb un Decret del dia 12 de novembre de 2018 va renovar el Consell Pastoral Diocesà d’Urgell per quatre anys, després de celebrades les eleccions i designacions d’acord amb el Decret de convocatòria de 21 de setembre de 2018.
Els membres seran els següents:
  
1. Els membres del Consell Episcopal:
  • Mn. Josep M. Mauri Prior, Vicari General i Ecònom diocesà.
  • Mn. Ignasi Navarri Benet, Vicari General
  • Mn. Antoni Elvira Gorgorió, Vicari Episcopal per a l’acció pastoral.
  • Mn. David Codina Pérez, Secretari general i Moderador de la Cúria
 
2. Un Arxiprest de cadascuna de les circumscripcions següents:
  • Circumscripció primera: Arxiprestats de Núria-Cerdanya, Alt Urgell i Valls d’Andorra: Mn. Pere Morales i Moreno.
  • Circumscripció segona: Arxiprestats d’Urgell Mitjà i Noguera: Mn. Joan Pujol i Balcells.
  • Circumscripció tercera: Arxiprestats de Pallars Jussà, Pallars Sobirà i Vall d’Aran: Mn. Joan Pau Esteban i Osma.
 
3. Dos representants laics de cadascun dels arxiprestats de la Diòcesi:

Núria-Cerdanya:
  • Sra. Teresa Junoy i Patau (Alp).
  • Sr. Joan Pous Porta (Bellver de Cerdanya).
Valls d’Andorra:
  • Sra. Mª Victoria Cobo Ruiz (Andorra la Vella).
  • Sra. Anna M. Villas Balasch (Sant Julià de Lòria).
Alt Urgell:
  • Sra. Mariví Castaño Reolid (Vilamitjana del Cantó).
  • Sra. Mª Carme Valls Piera (Tuixent).

Urgell Mitjà:
  • Sra. Glòria Farré Vidal (Artesa de Segre).
  • Sra. Remei Joval Sera (Agramunt).
Noguera:
  • Sr. Salvador Canals Corsà (Albesa).
  • Sr. Josep M. Gallego Marín (Balaguer).
Pallars Jussà:
  • Sr. Antoni Espina Doladé (Tremp).
  • Sra. Josefina Sullà Solans (Tremp).
Pallars Sobirà:
  • Sra. Carme Font Casanova (Sort)
  • Sra. Ester Sibís Goset (Sort).
Vall d’Aran:
  • Sr. José Borgue Bernís (Canejan).
  • Sr. Juan Riu Llonch (Vielha).
 
4. En representació de les Delegacions i Moviments diocesans:
  • Càritas Diocesana d’Urgell: Sr. Joan Pujol Huguet
  • Càritas Andorrana: Sra. Canòlich Baró Pujal
  • Mans Unides d’Urgell: Sra. Teresa Cabanas Piera.
  • Pastoral per la Família i la Vida: Sra. Carme Canal Llimiñana i Sr. Carles Salvans Agramun
  • Joventut: Sr. Xavier Coma Agüera i Sr. David Pérez Esteban.
  • Catequesi: Sra. Magda Margineda Raich.
  • Ensenyament: Sra. M. Àngels Pelàez Porras.
  • Hospitalitat M. Déu Lourdes: Sra. Carme Bescós Cortada.
  • Vida Creixent: Sra. M. Àngels Carbonell Anglada.
  • Vida Consagrada: Gna. M. Carmen Gros Pomar, S.F.U. i Gmà. Mikel Montero Luque, H.F.C.B. 
 
5. Per designació del Sr. Arquebisbe
  • Mn. Antoni Baldomà Molins, diaca.
  • Mn. Josep Montoya Viñas, diaca.
  • Sra. Conxita Salvadó i Arqués.
  • Sra. Anahí Biorci Magagnini.
  • Sra. Meritxell Bragulat i Ros.
  • Sr. Josep Casanova i Obiols.
  • Sr. Xavier Coll i Gilabert.
  • Sr. Francesc Coll i Bonada.
  • Sra. Marina Miró i Bardella.
  • Sr. Climent Miró i Tuset.
  • Sra. Esther Planes i Bastida.