Consell pastoral diocesà

Els membres del Consell Episcopal:

  • Mn. Josep M. Mauri Prior, Vicari General i Ecònom diocesà.
  • Mn. Ignasi Navarri Benet, Vicari General i Moderador de la Cúria.
  • Mn. Antoni Elvira Gorgorió, Vicari Episcopal per a l'acció pastoral
  • Mn. David Codina Pérez, Secretari general i Canceller.

Arxiprestos per cadascuna de les Circumscripcions:

  • Circumscripció primera: Arxiprestats de Núria-Cerdanya, Alt Urgell i Valls d'Andorra: Mn. Joaquim Cebrian Puyuelo
  • Circumscripció segona: Arxiprestats d'Urgell Mitjà i Noguera: Mn. Ramon Balagué Bajona.
  • Circumscripció tercera: Arxiprestats de Pallars Jussà, Pallars Sobirà i Vall d'Aran: Mn. Joan Pau Esteban Osma.

Laics, representants dels Arxiprestats:

Núria-Cerdanya: Sr. Francesc Montoro i Margarit (Puigcerdà).
Sr. Joan Pous Porta (Bellver de Cerdanya).

Valls d'Andorra: Sr. Daniel Arqués Tomàs (Andorra la Vella).
Sra. Anna M. Villas Balasch (Sant Julià de Lòria).

Alt Urgell: Sra. Elena Belmonte Rubio (Organyà).

Urgell Mitjà: Sr. Ramon Pérez Mir (Guissona).

Sr. Josep Solsona Flotats (Ponts).

Noguera: Sr. Salvador Canals Corsà (Albesa).
Sr. Josep M. Gallego Marín (Balaguer).

Pallars Jussà: Sr. Antoni Espina Doladé (Tremp).
Sra. Josefina Sullà Solans (Tremp).

Pallars Sobirà: Sra. Sandra Pallé Pedescoll (Montardit de Baix).
Sra. Gemma Torra Vilajosana (Araós de Vallferrera).

Val d'Aran: Sra. Marina Miró Bardilla (Salardú).
Sra. Rosana Sanhueza Miranda (Betrén).

Representats de les Delegacions i Moviments diocesans:

  • Càritas Diocesana d'Urgell: Sr. Joan M. Carulla Capdevila.
  • Càritas Andorrana: Sr. Amadeu Rocamora Ramonet.
  • Mans Unides d'Urgell: Sra. Teresa Cabanas Piera.
  • Pastoral per la Família i la Vida: Sr. Jordi Picart Picart. Sra. Mª Carme Valls Piera.
  • Joventut: Sr. Xavier Coma Agüera.
  • Catequesi: Sra. Olga Pradel Aragón.

  • Ensenyament: Sra. Mª Assumpció Asín Aybar
  • Hospitalitat M. Déu Lourdes: Sr. Josep M. Marimon Capdevila

  • Vida Creixent: Sra. Núria Obach Oller.
  • Vida Consagrada: Gna. Tomasa Itóiz Martínez, S.F.U.

Per designació del Sr. Bisbe:

  • Sra. Maria Marín Ros
  • Mn. Josep Montoya Viñas, diaca
  • Mn. Josep Caba Massana, diaca
  • Sr. Carles Martín Neira i Sra. Patrícia Navas González
  • Sr. Adolf Tugues Ramonet i Sra. M. del Carme Sorribes Burgués
  • Sra. Carme Borbonés i Brescó