Consell pastoral diocesà (2018-2022)

Els membres del Consell Episcopal:

  • Mn. Josep M. Mauri Prior, Vicari General i Ecònom diocesà.
  • Mn. Ignasi Navarri Benet, Vicari General
  • Mn. Antoni Elvira Gorgorió, Vicari Episcopal per a l’acció pastoral.
  • Mn. David Codina Pérez, Secretari general i Moderador de la Cúria

Arxiprestos per cadascuna de les Circumscripcions:

  • Circumscripció primera: Arxiprestats de Núria-Cerdanya, Alt Urgell i Valls d’Andorra: Mn. Josep Uriel Álvarez Bedoya.
  • Circumscripció segona: Arxiprestats d’Urgell Mitjà i Noguera: Mn. Joan Pujol i Balcells.
  • Circumscripció tercera: Arxiprestats de Pallars Jussà, Pallars Sobirà i Vall d’Aran: Mn. Joan Pau Esteban i Osma.

Laics, representants dels Arxiprestats:

Núria-Cerdanya:

  • Sra. Teresa Junoy i Patau (Alp).
  • Sr. Joan Pous Porta (Bellver de Cerdanya).
Valls d’Andorra:
  • Sra. Mª Victoria Cobo Ruiz (Andorra la Vella).
  • Sra. Anna M. Villas Balasch (Sant Julià de Lòria).
Alt Urgell:
  • Sra. Mariví Castaño Reolid (Vilamitjana del Cantó).
  • Sra. Mª Carme Valls Piera (Tuixent).

Urgell Mitjà:
  • Sra. Glòria Farré Vidal (Artesa de Segre).
  • Sra. Remei Joval Sera (Agramunt).
Noguera:
  • Sr. Salvador Canals Corsà (Albesa).
  • Sr. Josep M. Gallego Marín (Balaguer).
Pallars Jussà:
  • Sr. Antoni Espina Doladé (Tremp).
  • Sra. Josefina Sullà Solans (Tremp).
Pallars Sobirà:
  • Sra. Carme Font Casanova (Sort)
  • Sra. Ester Sibís Goset (Sort).
Vall d’Aran:
  • Sr. José Borgue Bernís (Canejan).
  • Sr. Juan Riu Llonch (Vielha).

 

Representats de les Delegacions i Moviments diocesans:

  • Càritas Diocesana d’Urgell: Sr. Joan Pujol Huguet
  • Càritas Andorrana: Sra. Canòlich Baró Pujal
  • Mans Unides d’Urgell: Sra. Teresa Cabanas Piera.
  • Pastoral per la Família i la Vida: Sra. Carme Canal Llimiñana i Sr. Carles Salvans Agramun
  • Joventut: Sr. Xavier Coma Agüera i Sr. David Pérez Esteban.
  • Catequesi: Sra. Magda Margineda Raich.
  • Ensenyament: Sra. M. Àngels Pelàez Porras.
  • Hospitalitat M. Déu Lourdes: Sra. Carme Bescós Cortada.
  • Vida Creixent: Sra. M. Àngels Carbonell Anglada.
  • Vida Consagrada: Gna. M. Carmen Gros Pomar, S.F.U. i Gmà. Mikel Montero Luque, H.F.C.B.

Per designació del Sr. Bisbe:

  • Mn. Antoni Baldomà Molins, diaca.
  • Mn. Josep Montoya Viñas, diaca.
  • Sra. Conxita Salvadó i Arqués.
  • Sra. Anahí Biorci Magagnini.
  • Sra. Meritxell Bragulat i Ros.
  • Sr. Josep Casanova i Obiols.
  • Sr. Xavier Coll i Gilabert.
  • Sr. Francesc Coll i Bonada.
  • Sra. Marina Miró i Bardella.
  • Sr. Climent Miró i Tuset.
  • Sra. Esther Planes i Bastida.

 
Secretariat

Sra. Ester Sibís Goset, Secretària
Sra. Anahí Biorci Magagnini, adjunt
Sr. David Pérez Esteban, adjunt